2003 yılında Hüsnü Tatlıdil tarafından işletmeye açılan Baksan Makina, Manisa’nın Akhisar ilçesi Karaosmanoğlu Sanayi Sitesi’nde 1500 m2 kapalı alanda müşterilerine hizmet vermektedir.
Kurulduğu günden itibaren, gıda ve zeytin ürünleri işleme alanındaki kalitesinden ödün vermeyen Baksan Makina, tecrübesini, alt yapısını, kusursuz hizmet anlayışını uzman kadrosu ve yaratıcı teknik bilgileri ile birleştirerek siz değerli müşterilerine güven ilkelerinden taviz vermeden kaliteli hizmet, en uygun maliyet ve zamanında teslimat anlayışı ile biraraya getirmiştir.
Baksan Makina iç piyasada Türkiye genelinde hizmet vermekte ve iç pazar üretimi her geçen gün büyüyerek devam etmektedir. Yurt içinde halen 750 firmaya, yurt dışında ise; Ürdün, Suriye, Lübnan, Israil, Romanya, Mısır, Makedonya, Tunus, Cezayir, Fas gibi ülkelere makina ihracatı gerçekleşmektedir.
Gıda güvenliği ve yönetimi sistemine uygun, kaliteli ve sağlıklı üretim yapabilmek için ürünlerin işlendiği gıda makina parkurlarında kullanılan malzeme kalitesinin de HACCP standardında olması gerekmektedir. Fabrikamızın, Türkiye genelinde ve dış pazarlarda çalışmış olduğu tüm firmalar HACCP (Gıda Hijyen) standartları belgesine sahiptir. Baksan Makina, HACCP belgesi ile birlikte ISO 9001 ve CE belgelerine sahiptir.
Misyonumuz;
Konusundaki gelişmelerin ve yeniliklerin ilk uygulayıcısı olmanın ötesinde yaratıcısı olmak. Bunun için gerekli olan teknolojileri kullanarak, müşterilerinin gereksinimlerine, beklentilerinin ötesinde bütünsel çözümler üretmektir.
Ilkelerimiz;
Verimliliğin sürekli olması gerektiğine inanarak, üretkenliği arttırmak ve verdiği sözlere bağlı kalmanın en büyük kazanç olduğunu bilmek.
Baksan Makina, kendini müşterinin yerine koyarak üretici ve müşteri bağlılığını ön planda tutarak gereksinimlerini önceden belirler ve belirlediği çizgiler doğrultusunda akılcı çözümler sunar. Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimser ve yayılmasını sağlar. Yaptığı işi her zaman sorgulayan, “maksimum kalite“ felsefesi ile işini ve üretimini önemseyip çıtasını sürekli yükselterek sektöründe liderliği temsil etmektedir.

Hakkımızda